Susisiekite su mumis:
+370 (659) 00754

Komandos formavimas


Bene kiekvienas verslininkas nori, kad Jo įmonės kolektyve darbuotojai pasitikėtu vienas kitu, tačiau norint, kad komandos formavimas nenueitų veltui gali prireikti didelių pastangų. Aišku šių pastangų vaisiai bus tikrai naudingi tiek Jums, tiek Jūsų komandai.

Na taip, mes Jūsų negalime mokyti kaip reikia suformuoti gerą komandą, tačiau galime duoti kelis nuoširdžius patarimus, kurie Jums padės tai padaryti kiek efektyviau.

Komandos formavimo renginiai

Komandos formavimas yra toks dalykas, kuriam įgyvendinti yra daug būdų. Tačiau geriausiai čia tinka aktyvūs renginiai.

Bet renginys negali būti standartiškas, reikėtų jį šiek tiek paįvairinti. Visų pirma tai toks renginys turėtų trukti nemažiau kaip dvi ar tris valandas. Paprastai per tiek laiko kolegos „pralaužia ledus“, susibendrauja.

Taipogi nereikėtų pamiršti ir vieno pakeitimo, kuris skatins kuo greičiau teisingai atlikti užduotis. Paslėpkite visus valgius, gėrimus, užkandžius – tegu jie būna duodami po teisingai atliktos užduoties (kuri taipogi turėtų būti orientuota į komandos formavimą).

Beje, nepamirškite, komandos formavime gali padėti net toks dalykas kaip saikingas stresas, užduotys kurioms įveikti reikėtų kelių žmonių pagalbos. Tiesa, apie tai reikėtų įspėti darbuotojus iš anksto, kad jie suprastų, jog tai nėra išbandymas, o tik žaidimas.

Bendri prisiminimai

Efektyviam komandos formavimui padeda ir bendri prisiminimai. Pasistenkite, kad tokio renginio eigoje jo dalyvius ištiktų kuo daugiau staigmenų, jie patirtų kuo daugiau nuotykių. Jūsų kolegos juos prisimins ilgai, ir tai padės jiems dar geriau pažinti vienas kitą.

Džiaugsmas

Na, o pasibaigus visoms užduotims, nepamirškite pradžiuginti savo kolegų. Įteikite iš anksto paruoštus apdovanojimus, vaišinkitės maistu, o, kad būtų dar linksmiau patys kepkitės šašlykus, ar dešreles. Nepamirškite fotografijų – jos vis dar yra labai efektyvus pagalbininkas komandos formavime. Beje, savaitės bėgyje pasistenkite pasidalinti fotografijomis su visais renginio dalyviais.

Tikslų iškėlimas

Renkite renginius pasirodžius progai. Komandos formavime yra itin svarbus iškeltų tikslų pasiekimas, bei atlygis už juos, tad galite pasistengti, kad paaugus ketvirčio rezultatams ar išleidus naują produktų liniją, Jūsų kolegos turėtų progą atšvęsti, o Jūs turėtumėte progą pasiekti naujų rezultatų formuojant komandą. Beje, kuo didesnis pasiekimas, tuo labiau stenkitės nustebinti komandą. Tai padės jiems dar labiau stengtis pasiekti gerų rezultatų savo noru, nes jie juos galės susieti su džiaugsmu, bei pasisekimu.

Bet pakalbėkime apie konkrečius pavyzdžius. Jeigu norite pilnai paruošto renginio, Aktyviospramogos.lt gali jums pasiūlyti Karinį vakarėlį.  Tačiau jeigu jums tereikia inventoriaus, bei labai puikaus scenarijaus galite apsiriboti ir „Taiklumo varžybomis“, ar Jūrų mūšio „Vakarėliu dėžėje


Komandos_formavimas
Aktyviospramogos. © 2007-2011. Visos teisės saugomos.